Mgr. Beáta Bohnerová

Pracoviště: ambulantní nutriční terapeutka ve společnosti ResTrial, Praha, diabetologie

V roce 2014 dokončila bakalářské studium na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze, obor Nutriční terapeut. Své první pracovní zkušenosti získala ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze a v rekondičním centru VŠTJ medicína Praha. V roce 2015 úspěšně absolvovala akreditační kurz Cvičitel pohybových aktivit se zaměřením na civilizační onemocnění.

Od roku 2015 začala pracovat jako ambulantní nutriční terapeut ve společnosti diabetologie ResTrial, Praha 8, kde vede individuální a skupinové edukace diabetiků.

V roce 2017 dokončila navazující magisterský obor Nutriční specialista rovněž na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V tomto roce se přestěhovala zpět do rodného města Hradec Králové, kde započala svoji spolupráci s MUDr. Jozefínou Štefánkovou Ph.D, u které vede především individuální nutriční konzultace diabetiků, ale také se účastní skupinových edukací.

V tomto roce také publikovala svůj první odborný článek, který byl původně sepsán jako seminární práce. Od té doby prokračuje v této činnosti i nadále. Nejen proto, že ji to baví, ale také proto, aby si zachovala zdravý rozum na mateřské dovolené, kterou započala rovněž v roce 2017.

Ve volném čase, tedy alespoň do roku 2017, se věnuje rekreačně široké škále sportů, nejraději asi cyklistice a turistice. Ráda maluje a zdravě vaří, i když to její rodina nechce jíst. Největším trnem v rodinném oku je zdravější variace receptu svíčková na smetaně (bez smetany), která bývá označována jako „mrkvová“.