Recepty diabetika


Nejsložitější chvilky v životě diabetika nastávají pravděpodobně tehdy, kdy je nám toto onemocnění diagnostikováno*. Kromě toho, že se musíme s novou nemocí seznámit a smířit, také mnohdy musíme začít pravidelně užívat nové léky, hlídat si glykémii a jídelníček. Ohledně diabetické stravy (jak hluboce doufáme) jsme většina podstoupila povídání s nutričním terapeutem, který nás seznámil s jejími základy. Uběhla hodina, den, týden a z celého povídání si pamatujeme už jen střípky.

A CO TEDA VLASTNĚ MÁM JÍST?

Ptáte se nás velice často. A proto jsme s kolegyní Mgr. Petrou Jandovou začaly tvořit tuto rubriku RECEPTY, ve které (jak doufáme) najdete inspiraci. A možná dokážete převést teorii v praxi. Tak vám obě držíme palce.

Mgr. Beáta Bohnerová

* Poznámka redakce: glykémii si můžete nechat změřit v lékárnách BENU, jejichž seznam naleznete na stránkách BENU zde: https://www.benu.cz/seznam-lekaren-kde-probiha-mereni-hladiny-cukru
(z důvodu zhoršující se epidemiologické situace probíhají konzultace v lékárnách pouze po předchozí telefonické domluvě. Konzultační hodiny uvedené na stránkách jednotlivých lékáren se mohou od aktuálních konzultačních hodin lišit)