Nutriční kalkulačka


Nutriční kalkulačka umožňuje sledovat váš energetický příjem v průběhu celého dne. Standardní dietní režimy jsou v ČR rozepsány podle obsahu sacharidů, energie a živin tak, aby byla strava vyvážená. Například režim se 175 g sacharidů má 1 470 kilokalorií energie, 50 g tuků a 75 g bílkovin. Tyto režimy představují jen rámcové vodítko, v praxi je vždy třeba je upravit podle individuálních potřeb každého pacienta.

Použití: V prvním kroku si zvolte typ redukční diety. Do jednotlivých kategorií vyplňte potraviny, které jste
v průběhu celého dne snědli včetně jejich množství. Pokud překročíte doporučený limit pro dané jídlo, systém Vás na to upozorní. Zcela dole můžete sledovat výpis zkonzumovaných potravin za celý den. Ten si můžete jednoduše vytisknout a přinést na konzultaci se svým diabetologem či dietologem anebo uložit na disk pro další využití.

Pokud nějakou potravinu nenajdete v seznamu, můžete si ji nyní jednoduše zadat sami. Stačí jen opsat její nutriční hodnoty z obalu a potravinu vložit. Při sestavování jídelníčku ji pak můžete snadno zadat do více jídel. Věříme, že vám další funkce usnadní plánování vašeho jídelníčku.

Návod na použití funkce "vložit vlastní potravinu"

Pro zadání klikněte na "Vložit vlastní potravinu". Zadejte název potraviny, snědené množství, hodnotu v kJ nebo kcal (stačí jeden z těchto údajů, druhý se přepočítá automaticky), množství bílkovin, tuků a sacharidů. Všechny údaje k potravině najdete na jejím obalu. Pokud chybí údaj o vláknině, zadejte "0". Po vyplnění všech údajů bude tlačítko "vložit vlastní potravinu" aktivní, po jeho stisku dojde ke vložení potraviny do vašeho jídelníčku. Vložená vlastní potravina se po odeslání nemaže, můžete ji tak snadno zadat do více jídel ve vašem denním jídelníčku.

Nutriční kalkulačka - bude doplněna