Aktuality

Náhradní sladidla - zavařování okurek

Vloženo:
2. 3. 2018

Autor:
redakce

Společnost F&N dodavatelé, s.r.o. (FAN sladidla) spolupořádala soutěž "O nejchutnější nakládačku".

více

Dědičnost cukrovky 1. typu

Vloženo:
28. 2. 2018

Na vzniku diabetu se významnou měrou podílejí genetické (dědičné) faktory. Vědci prováděli genetická srovnání v rodinách, kde se diabetes vyskytnul u více příslušníků.

více

Náhradní sladidla

Vloženo:
28. 12. 2017

Kdo by si nechtěl život trochu osladit? Nejstarší používané sladidlo v dějinách byl pravděpodobně med, ...

více

Proužky do glukometru

Vloženo:
4. 10. 2017

Autor:
redakce

Proužky do glukometru - Máte husí kůži při pohledu na účet z lékárny?

více

Cukrovka a řízení motorových vozidel

Vloženo:
16. 9. 2016

Autor:
redakce

V dubnu 2011 byla přijata vyhláška č. 72/2011 Sb., která změnila vyhlášku č. 277/2004 Sb., upravující podmínky zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel. Společně s novelizací zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích znatelně změnila pravidla a podmínky pro zdravotní způsobilost k řízení motorových vozidel. 


Oproti předchozím právním úpravám klade podstatně více důrazu na prokazování „bezpečného chování“ u pacientů s diabetem. Novinkou byla také oznamovací povinnost možné ztráty způsobilosti kterémukoliv lékaři, který takové podezření u některého z pacientů pojme, stanovená v novele zákona č. 361/2000. 


Změny pro pacienty s diabetem byly obecně zpřísněny a kladou více důraz na prokazování „nerizikového či bezpečného chování" pacientem než vyžadovala minulá vyhláška. Kontrola způsobilosti nadále spadá do kompetence diabetologa a musí být provedena alespoň jedenkrát za 3 roky. 

více

Stévie: sladká rostlinka

Vloženo:
7. 9. 2016

Autor:
redakce

Nejsem odborníkem přes umělá sladidla, ale řízením osudu jsem byl ponouknut, abych se zajímal o stévii. A teprve, až jsem si načetl vše, co je běžně dostupné, tak jsem si uvědomil, jak ošemetné je v současnosti pohnout cokoliv kamkoliv. Ostatně, posuďte sami, co ovlivňuje cestu stévie k běžnému užití.

více

Co je lepší pro naše děti? O metabolickém syndromu.

Vloženo:
7. 9. 2016

Autor:
redakce

Také jste někdy přemýšleli o tom, proč nám (tedy obyčejným lidem), chutná tolik jídlo? Proč tak rádi jíme, proč se kolem jídla točí tolik společenského dění? Proč je to tak, že nasycený člověk je obvykle celkem spokojený, kdežto hladový věčně nespokojený, nervózní, podrážděný? A také Vás někdy napadlo, když jste na váze zaznamenali kila navíc či před zrcadlem odhalili faldy navíc, co nás nutí se stále krmit? Jak by se žilo, kdyby nás nic k jídlu nenutilo. To by byli všichni štíhlí a zdraví. To by jsme se měli.

více

Náš přítel cholesterol

Vloženo:
7. 9. 2016

Autor:
redakce

Dovolte mi parafrázi známého citátu „civilizací obchází strašidlo – strašidlo cholesterolu“. Toto strašidlo skutečně existuje, je reálným nebezpečím pro zdraví. Cholesterol stojí za velkou částí úmrtí na srdeční a cévní nemoci. Tyto jsou nejčastější příčinou smrti nejen v České republice, ale v naprosté většině rozvinutých zemí.

více