Řešte cukrovku jinak

Autor:
redakce

Pracoviště:

Vloženo: 11. 11. 2019


Máte cukrovku nebo diabetem trpí někdo z vašich blízkých? Zapamatujte si název GLP-1! Pod jednoduchou zkratkou se skrývá skupina léků, které velmi účinně a bezpečně pomáhají léčit cukrovku. Jde o moderní způsob léčby diabetu 2. typu u dospělých pacientů.

Informační kampaň „Řešte cukrovku jinak“ je určena pro širokou veřejnost. Na webových stránkách www.cukrovkajinak.cz najdete strukturované obecné informace o skupině léků GLP-1. Možná vás zaujmou příběhy pacientů a určitě doporučujeme ke zhlédnutí i krátké video s prof. MUDr. Martinem Haluzíkem, DrSc. z Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM), který vysvětluje, proč byste měli lékům ze skupiny GLP-1 věnovat pozornost.

Samozřejmě nechybí stručný přehled výhod, které GLP-1 přinášejí. Kromě razantního zlepšení samotné cukrovky je to i celá řada dalších pozitivních efektů, ke kterým patří například i redukce hmotnosti a regulace krevního tlaku.

Zda jste i vy vhodným pacientem pro léčbu GLP-1 nejlépe posoudí váš lékař. Konzultujte s ním možnost nasazení GLP-1 do vaší léčby.

Pokud vás zajímá, jaké jsou současné možnosti v léčbě diabetu 2. typu a chcete se dozvědět více o přípravcích GLP-1, podívejte se na www.cukrovkajinak.cz