Měření hladiny cukru v krvi v lékárnách BENU

Autor:
redakce

Pracoviště:

Vloženo: 18. 9. 2023


Téměř v 80 Lékárnách s prevencí po celé České republice si mohou nechat pacienti změřit orientační hladinu cukru z kapilární krve v předem stanovených konzultačních hodinách bez nutnosti předchozího objednání.

Tyto služby rychlého screeningu jsou pacienty hojně vyžívány. Pacientům se tak nabízí orientační měření hladiny cukru a/nebo celkového cholesterolu. Mnoho pacientů si nechává změřit obě hodnoty. 

Jen v období prázdnin si nechalo změřit hladinu cukru 3170 pacientů a hladinu cholesterolu 1484 pacientů.

Na základě naměřených hodnot lékárník po zjištění základních údajů o pacientovi (byl u pacienta již diagnostikován prediabetes či diabetes, jaká je jeho medikace apod.) vyhodnotí další postup. Následně je pacient pozván na další přeměření, jsou mu doporučena režimová opatření nebo je přímo odeslán k lékaři.

Tuto službu využívají i léčení diabetici, aby si ověřili míru kompenzace a také si mohli zkontrolovat, jak jim měří jejich vlastní glukometr.

Více informací o všech službách a programech, které lékárny Benu nabízí, lze nalézt na www.benuprevence.cz, kde získáte také informace o konzultačních hodinách Lékáren s prevencí.