Další článek Předchozí článek

LIFMAT 2023: Přelomové technologie a inovace ve zdravotnictví

Autor:
redakce

Pracoviště:

Vloženo: 14. 12. 2023


Dvoudenní akce, pořádaná 3. interní klinikou VFN a společností MagicWare s.r.o., přivítala 531 návštěvníků z řad odborníků a široké veřejnosti a přinesla nejnovější poznatky a technologické inovace z oblastí kardiologie, diabetologie, primární péče, telemedicíny a celé řady dalších oborů.

V rámci odborné konference, jejímž garantem byl prof. MUDr. Martin Prázný, CSc. PhD., se konalo 10 tematicky zaměřených přednáškových bloků, kde přední odborníci prezentovali nejnovější výzkumy, vývoj a poznatky ze svých oborů. Účastníci měli možnost vyslechnout si více než 50 odborných přednášek, a následně se zapojit do diskusí, což dále podpořilo rozvoj odborných znalostí a dovedností.

Kromě odborné konference byla součástí programu i výstava, kde si návštěvníci mohli na 33 stáncích nechat změřit vitální funkce, vyzkoušet hned několik virtuálních realit a objevovat další zdravotnické technologie.

Akci LIFMAT 2023 podpořilo hned několik desítek partnerů, mezi které se řadí např. Aspironix, VAMED Mediterra, Vertera, AstraZeneca, PROFI-LOG, Cubex Centrum a spousta dalších.

Letos poprvé se součástí konference stal hackathon, do kterého se zapojilo 11 zkušených týmů, kteří představili inovativní řešení v různých oblastech zdravotní péče. Tento segment nabídl nejen ukázku kreativity a technického umu účastníků, ale také poskytl cenný vhled do možností zapojení AI, telemedicíny a wearable technologií do zdravotnictví.

Velký zájem vzbudil také koncept speed datingu, který poskytl prostor pro vědecko-businessový networking mezi odborníky z různých disciplín. Tento formát podpořil výměnu nápadů a zahájení nových spoluprací v rámci zdravotnického výzkumu a praxe.

Perfektní zázemí poskytlo moderní a multifunkční CUBEX Centrum na pražské Pankráci. Tento architektonicky výjimečný komplex je známý svým inovativním designem a špičkovým technologickým vybavením, které umožňuje uspořádání několika simultánních sekcí, workshopů a výstavních prostor. Celý prostor vytváří nejen funkční, ale i esteticky příjemné prostředí, které umožňuje účastníkům plynulý pohyb mezi jednotlivými akcemi a poskytuje dostatek místa pro networking a relaxaci.

Celkově konference LIFMAT 2023 ukázala, že spojení medicíny a pokročilých technologií otevírá nové možnosti pro zlepšení zdravotní péče a léčby pacientů. Organizátoři jsou nadšeni z vysoké odbornosti proběhlých přednášek a workshopů, inspirativních diskusí, hodnotného speed datingu a pozitivních reakcí účastníků. Již nyní se připravují na další ročník LIFMAT, který proběhne již v květnu 2024 a nabídne opět příležitost setkat se s předními experty, sdílet nové nápady a společně formovat budoucnost zdravotní péče.

Zúčastněte se dalšího ročníku LIFMAT 2024, přesný termín zjistíte již brzy na www.lifmat.cz.

Další článek Předchozí článek