Léčba cukrovky už není jenom o snížení glykémie

Autor:
redakce

Pracoviště:

Vloženo: 23. 6. 2021


Léčba cukrovky se v posledních letech výrazně změnila. Už není cílem pouze snížit hladinu cukru v krvi a udržet pacienty v přijatelných hodnotách glykémie. Na léčbu diabetu se začalo pohlížet mnohem komplexněji ve snaze přiblížit život diabetiků délkou i kvalitou zdravé populaci. Zajímavé informace o moderním přístupu a nových možnostech léčby najdete na www.cukrovkajinak.cz

Je důležité si uvědomit, že onemocnění cukrovkou je spojeno se zvýšeným rizikem onemocnění srdce a cév. Pacienti s diabetem jsou 2 - 4x více ohroženi úmrtím následkem kardiovaskulárních onemocnění, jako jsou infarkt nebo mozková mrtvice.

Dobrá kontrola diabetu dokáže rizika komplikací významně snížit. Pro zlepšení kompenzace může mnohé udělat sám pacient - dodržováním stanovené léčby, dostatečnou pohybovou aktivitou, vyváženým stravováním a případným snížením hmotnosti. Šance se ale výrazně zvyšují i díky moderním lékům na cukrovku. Dnes jsou k dispozici přípravky, které prokazují výborný účinek nejen na snížení glykemie, ale zároveň umí chránit srdce nebo ledviny a také pomoci s redukcí hmotnosti.

Na stránkách www.cukrovkajinak.cz najdete stručné a přehledné informace o léčbě cukrovky léky ze skupiny GLP-1. Podívejte se na krátké video s odborníkem, kde se dozvíte, jak lze snížit riziko infarktu myokardu, cévní mozkové příhody a dalších kardiovaskulárních chorob u diabetiků. Můžete si přečíst i poutavé příběhy pacientů, které se možná podobají tomu vašemu nebo někoho z vašich blízkých.

Pokud máte cukrovku a chcete využívat nových možností moderní léčby, neváhejte a poraďte se svým diabetologem, zda jsou i pro vás přípravky GLP-1 vhodné.

Pro více informací se podívejte na www.cukrovkajinak.cz