BENU měří glykémii

Autor:
PharmDr. Michala Belasová

Pracoviště: BENU Česká republika a.s.

Vloženo: 10. 1. 2019


Nechte si zkontrolovat hladinu cukru v krvi v lékárnách BENU.

Ve vybraných lékárnách BENU probíhá měření hladiny cukru v krvi v rámci programu Screening diabetu. Je to snadné, rychlé a bezbolestné. Výsledek víte za chvíli.

Co je naším cílem?

Naším cílem je depistáž, tedy včasný záchyt osob se zvýšenou hladinou cukru v krvi (glykémie) a tím i pomoc odhalit pacienty s nediagnostikovaným diabetem, tj. pacienty, kteří o své diagnóze dosud neví. Snažíme se povzbudit i ty, kteří již začínají pociťovat typické příznaky diabetu, ale z určitého důvodu mají obavy navštívit lékaře a začít se léčit. Změřit hladinu cukru v krvi si můžete ve vybraných lékárnách BENU v rámci našeho programu Screening diabetu.

Aktuální zdravotní systém preventivních programů totiž počítá s aktivní účastí obyvatel na preventivních prohlídkách u lékaře, které by se měly konat pravidelně každé dva roky. Nevyšetřena však zůstává velká skupina lidí, kteří na preventivní prohlídky nechodí. Víme, že i lékárna může být místem prvního záchytu nemoci a preventivní programy zde mají čím dál tím větší význam.

Odhaduje se, že v České republice žije 250-300 tisíc „pacientů“ s nediagnostikovaným diabetem, tato část populace stále uniká nejen diagnostice, ale především i léčbě.

Včasné zachycení nemoci je pro úspěšnou léčbu klíčové. Nepodceňujte kontrolu a nechte si změřit hladinu cukru v krvi v jedné z vybraných lékáren BENU. Je to snadné a bezbolestné, celý proces měření vám zabere jen pár minut.

Jak to probíhá?

Měření v lékárnách BENU provádíme z kapilární krve z prstu. Během měření hladiny cukru vám bude asistovat zkušený lékárník. Vysvětlí Vám, jak si provést vpich do bříška prstu jednorázovou lancetou. Připraví glukometr, zasune do něj testovací proužek, který pak přiloží ke kapce krve. Používáme kvalitní a validované glukometry, které zobrazí výsledek za 5 vteřin.
Pokud výsledek poukáže na možné riziko onemocnění, obdržíte vlastní glukometr a lékárník vám doporučí návštěvu lékaře. Spolupráce s lékařem je pro nás samozřejmostí. Měření hladiny glykémie v lékárnách je součástí doporučených postupů České diabetologické společnosti a naši lékárníci jsou řádně proškolení a trénování.

Na základě naměřených hodnot lékárník může svou asistencí a správnou interpretací výsledku glykémie pomoct včasně odhalit pacienta s neléčeným diabetem nebo prediabetem a následně ho odeslat k lékaři. Měření hladiny cukru v lékárnách má informativní charakter. Diagnózu musí vždy potvrdit lékař na základě klinické symptomatologie, vyšetření glykémie v žilní plazmě nebo jiným způsobem.

Cena vyšetření je 30 korun, členové Věrnostního programu BENU PLUS jej mají zdarma. Neustále rozšiřujeme seznam lékáren, kde tuto službu poskytujeme. Aktuální seznam najdete ZDE, nebo se zeptejte přímo vašeho lékárníka.